Najlepsze chusty tkane do noszenia dzieci

chusty tkane

Chusty tkane do noszenia dziecka obecnie cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, bo zapewniają poczucie bliskości rodzica z jego pociechą, a także komfort podczas spacerów. Są też w pełni bezpieczne dla dzieci. W sklepach można znaleźć szeroki wybór tego rodzaju produktów, choć niewątpliwie wyborem numer jeden wciąż pozostają chusty tkane.

Największe zalety chust tkanych
Wiązanie chusty tkanej może co prawda sprawiać na początku więcej trudności niż w przypadku chusty elastycznej. Z drugiej strony to właśnie chustę tkaną da się lepiej dopasować do pozycji dziecka. Po wykonaniu kilku prób z łatwością dojdzie się do wprawy, a kiedy już opanuje się motanie, z chustą tkaną na pewno będzie współpracowało się najlepiej. Zadanie znacznie ułatwia też fakt, że do większości produktów dołączany jest poradnik z wiązaniami. Tego rodzaju chusta do noszenia dziecka wykonywana jest ponadto z naturalnych włókien, co gwarantuje solidność i sprawia, że tkanina nie ulega rozciąganiu.

chusty tkane do noszenia dzieci

Bardzo wysoki komfort użytkowania
W przypadku chusty tkanej dziecko wystarczy omotać materiałem, bez wyginania nóżek czy niekomfortowych pozycji. Również poprawianie wiązania jest bardzo proste i wygodne. Chusta tkana pozwala bowiem na poprawianie oraz dociąganie zbyt luźnego materiału podczas noszenia w niej dziecka.

Rodzaje splotów w chustach tkanych
Najpopularniejszym splotem w przypadku chust tkanych jest splot skośno-krzyżowy. Dzięki niemu chustonoszenie wiąże się nie tylko z komfortem rodzica, ale także stabilnością pozycji jego ciała nawet przy wielogodzinnym noszeniu. Przy prawidłowym zawiązaniu i dociągnięciu maluch nie czuje żadnego napięcia i może być mu w chuście bardzo wygodnie. Materiał o splocie skośno-krzyżowym jest także bardzo wytrzymały. Do innych popularnych splotów należy również splot skośny, który także zapewnia chuście dużą wytrzymałość, a jednocześnie jest bardzo estetyczny i elegancki. W sklepach, choć rzadziej, można też znaleźć chusty o splocie diamentowym, żakardowym albo jodełkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *