Najpopularniejsze marki nosideł

Jeszcze osiemnaście lat temu nasz rodzimy rynek akcesoriów dziecięcych “nie znał” chust do noszenia dzieci. Choć sama idea jest “stara jak świat” u nas stała się popularna tak naprawdę dopiero kilka lat temu. Wcześniej można było znaleźć jedynie smętnie się prezentujące pseudo nosidła.

Dziś, jeżeli zdecydujesz się nosić dziecko będziesz mieć w czym wybierać. Obok marek zachodnich znajdziesz chusty i nosidła polskich producentów. Szukając opcji dla siebie pamiętaj by przed zakupem sprawdzić:

 • czy nosidło jest wystarczająco miękkie;
 • czy panel, na którym dziecko siedzi jest optymalnie szeroki (biegnie od granicy jednego dołu podkolanowego do drugiego);
 • czy wysokość panelu wspierającego plecy dziecka jest właściwa do jego potrzeb i wzrostu; (dla dzieci śpiących w nosidłach powinien sięgać karku);
 • czy użyte przy produkcji materiały mają stosowne certyfikaty i atesty?

Popularne marki nosideł ergonomicznych

Storchenwiege – oferuje nosidła hybrydowe, w których pas biodrowy jest zapinany a pasy naramienne są wiązane. Nosidła Storchenwiege szyte są z tkanin chustkowych. Nie mają wypełnienia przez co lepiej dopasowują się do dziecka. Nosidełka ergonomiczne Storchenwiege posiadają płynną regulację szerokości panelu przy nogach dziecka a także panelu przy jego głowie. Dostępne są różne wzory i kolory. Firma ma w ofercie także chusty i chusty kółkowe.

LennyLamb – polska firma, która ma kompleksową ofertę dla rodziców chcących nosić swoje dzieci. Obok chust tkanych, elastycznych i kółkowych ma w ofercie szyte z tych samych tkanin:

 • nosidełka Ergonomiczne LennyLamb – to nosidełka klamrowe z pasem pozwalającym na dopasowanie oraz kapturkiem podtrzymującym głowę dziecka. Dwa rozmiary.
 • nosidełka LennyUP LennyLamb – to nosidełka regulowane, które dopasowuje się do potrzeb rosnącego dziecka. Funkcjonalne i bezpieczne.
 • nosidełka Wrap-ai LennyLamb – połączenie chusty z nosidłem typu Mei Tai. Szerokie pasy, wygodny panel i dwa rozmiary.
 • nosidełka klamrowe Onbuhimo LennyLamb – charakterystycznym elementem jest brak pasa biodrowego. Pasy naramienne zapinane na klamry. Panel z regulacją szerokości. Dostępne w dwóch rozmiarach.

a także odzież do noszenia dzieci w nosidłach, kocyki i inne tekstylne akcesoria dla dzieci i dorosłych.

Bondolino – ergonomiczne nosidła hybrydowe z regulacją szerokości panelu. Pas biodrowy zapinany, pasy naramienne szerokie, długie i wiązane.

Tula – chyba najbardziej znane nosidła ergonomiczne nie tylko w Polsce (projektowane w USA przez Polkę a szyte u nas, są chętnie kupowane przez gwiazdy i celebrytów). To typ miękkich nosideł klamrowych, czyli nosideł najłatwiejszych w użyciu. Dostępne w różnych rozmiarach i wielu wzorach. Model Tula Free to Grow wyróżnia się od wersji Baby i Toddler możliwością regulacji szerokości i wysokości panelu tak by dopasować nosidło do rosnącego dziecka co wydłuża czas korzystania z nosidła.

Nosidła Fidella – niemiecka marka oferująca chusty i miękkie nosidła:

 • Fidella Fly Tai
 • Fidella Fusion
 • Fidella Onbuhimo

ByKay – holenderska marka, w której mama czwórki dzieci, projektuje zarówno chusty (elastyczne, kółkowe i chusty ByKay Aqua idealne do kąpieli z dzieckiem) jak i miękkie nosidełka ergonomiczne:

 • Mei Tai – czyli nosidełko chustowe. Panel plus wiązane pasy. Możliwość regulowania wysokości panelu a także jego szerokości co nie jest normą w tym typie nosideł.
 • 4 Way Click Carrier – nosidełko klamrowe. Zarówno pas biodrowy jak i pasy naramienne zapinane są na klamry. W nosideł jest możliwość regulacji szerokości i wysokości panelu.

Nosidła Isara – rumuńska marka. Nosidła projektowane są przez mamę dwójki dzieci. Dostępne w dwóch rozmiarach: Standard i Toddler i dwóch wersjach tkanin (całe z tkaniny o splocie skośno-krzyżowym lub z połączenia jej z tkaniną o splocie prostym). Są to nosidła klamrowe z płynną regulacją szerokości (rzepy pozwalają ustawić dokładnie taką szerokość jaka jest potrzebna) i wysokości panelu (taśmy na pasach naramiennych).

To tylko kilka z wielu propozycji dostępnych na naszym rynku. Możecie wybierać nie tylko pomiędzy producentami i typami nosideł ale także nieskończoną ilością wzorów, kolorów i tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *